3 strategie korzyści i kosztów podczas wysokiej inflacji

3 strategie korzyści i kosztów podczas wysokiej inflacji

Wysoka stopa inflacji jaką ostatnio zauważamy, to duży problem zarówno dla ludzi jak i firm. Doprowadziło to do znacznego wzrostu cen różnych towarów konsumpcyjnych, a także świadczeń pracowniczych, takich jak ubezpieczenie zdrowotne. W rzeczywistości jedna trzecia pracowników już odnotowała wzrost kosztów świadczeń zdrowotnych w ciągu ostatniego roku.

Ten wzrost kosztów stanowi wyzwanie dla pracodawców, którzy stoją przed jednym z najtrudniejszych rynków zatrudnienia w najnowszej pamięci. Na szczęście istnieją pewne strategie dotyczące kosztów korzyści, które pracodawcy mogą wykorzystać, aby złagodzić wzrost kosztów bez przerzucania ciężaru na pracowników, dzięki czemu pozostaną atrakcyjni dla obecnych i przyszłych pracowników.

1. Wyeliminuj niewykorzystany potencjał

Jedną z prostych strategii jest wyeliminowanie niewykorzystanych świadczeń. Zasoby z niewykorzystanych świadczeń mogą następnie zostać przeznaczone na droższe świadczenia. Prostym sposobem oceny, które świadczenia najlepiej odpowiadają potrzebom firmy, jest regularne wysyłanie ankiet dotyczących świadczeń do pracowników firmy. Ankiety te mogą pomóc pracodawcom dowiedzieć się, które dostępne świadczenia mogą nie zapewniać wartości firmie. Jak rozmawiać z pracownikami dowiesz się na stronie https://tm360.pl/negocjacje/.

2. Programy wellness

Chociaż istnieją sceptycy i wierzący, jeśli chodzi o rzeczywiste oszczędności kosztów zapewniane przez programy wellness, często odgrywają oni ważną rolę w innych pozytywnych zmianach w miejscu pracy. Na przykład promowanie i osiąganie zdrowej siły roboczej często poprawia morale i produktywność. Programy te są również cenne, ponieważ mogą prowadzić do zwiększenia atrakcyjności i utrzymania pracowników, a także zwiększenia lojalności wobec pracodawcy.

Istnieje wiele korzyści zdrowotnych, które pracodawcy mogą zaoferować, aby dopasować je do potrzeb ich firmy. Potencjalne opcje obejmują zapewnianie korzyści w biurze w zakresie odżywiania, kondycji i radzenia sobie ze stresem lub członkostwa w siłowni.

3. Telemedycyna

Poświęcenie czasu wolnego na wizytę u lekarza może być często czasochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem. Telemedycyna może pomóc złagodzić te problemy, eliminując związane z tym koszty, takie jak transport, oraz zapewniając szybszą i tańszą opiekę osobom poszukującym usług medycznych. Spotykając się z dostawcami usług opieki zdrowotnej przez Internet, pracownicy mogą szybciej uzyskać potrzebną im opiekę i w rezultacie mogą być bardziej produktywni. Dodatkowo telemedycyna pozwala pracownikom na mniej płatny czas wolny od pracy i znacznie ułatwia im unikanie przeszkód, które mogą przeszkodzić w szukaniu opieki zdrowotnej, np. opieka nad dziećmi. Więcej na ten temat napisano na stronie https://odbiur.pl/.

Wniosek
Ponieważ pracodawcy dostosowują się do rosnących stóp inflacji i rosnących kosztów, istnieje kilka strategii, które mogą wykorzystać, aby zrównoważyć dotkliwość tych podwyżek. Od dostarczania programów wellness po ułatwianie korzystania z telemedycyny, pracodawcy będą musieli dokładnie przemyśleć, która strategia najlepiej sprawdzi się w ich wyjątkowej sytuacji.