Jak naprawić pękniętą rurę w ścianie?

Jak naprawić pękniętą rurę w ścianie?

Zepsute rury to świat kłopotów dla każdego właściciela domu. Na szczęście można je naprawić, a przyczynom ich uszkodzeń – zapobiec.
Dysponując odpowiednimi narzędziami, umiejętnościami i znajomością projektu domu, Ty również możesz wykonać tę pracę.

Co powoduje pękanie rur?

Bardzo zimna pogoda jest główną przyczyną pękania rur. Powoduje to, że woda w nich rozszerza się i zbliża się do zamarznięcia. W przypadku zbyt dużego wzrostu ciśnienia dochodzi do uszkodzenia struktury rury. Zwykle dzieje się tak, gdy temperatura spada do -6 stopni C.

Skąd wiesz, czy fajka pękła?

Oznaki pękniętej rury mogą często pozostać niezauważone lub mogą występować w różnych miejscach, w zależności od miejsca i wielkości pęknięcia. Znaki zawsze będą zawierać wodę.

Powódź. Najbardziej oczywisty znak – jeśli zauważysz kałuże wody na podłodze, jeśli ściany są bardzo mokre i jeśli zobaczysz wodomierz wirujący jak szalony, to masz powódź.
Bulgoczące ściany. Kiedy wyciek wody nie jest tak oczywisty, pod farbą lub tapetami na ścianach tworzą się bąbelki.
Pleśń. Kolejny znak za dużo wilgoci. Niektóre domy mają ten problem niezależnie od tego, ale jeśli doświadczasz pleśni po raz pierwszy od jakiegoś czasu, przyczyną może być pęknięta rura.
Łaty ekstra zielonej trawy. Jeśli rura pęknie poza twoim domem i wokół twojego podwórka, woda zaleje twój trawnik. A jeśli są łaty bardzo zielonej trawy, prawdopodobnie jest to uszkodzona rura.
W każdym razie najlepiej od razu zadzwonić do profesjonalnego hydraulika . Upewnij się, że zrobiłeś szybkie rozeznanie, aby znaleźć niezawodnych hydraulików w pobliżu i unikaj po drodze zbuntowanych „ekspertów”. Lub, jeśli masz niezbędną wiedzę – od razu zacznij naprawiać problem.

Potrzebujesz złotej rączki na terenie Ursynowa?

Jak zlokalizować uszkodzoną rurę?

Kiedy lód tworzy się w twoich rurach, niekoniecznie uszkadza miejsce, w którym się utworzył. Czasami lód tylko tworzy blokadę, budując ciśnienie, które wybuchnie w najbardziej wrażliwym miejscu, które można znaleźć gdzie indziej. Dlatego bardzo ważne jest zlokalizowanie dokładnego miejsca pęknięcia.

Zbadaj ślady zalania . Przyjrzyj się ścianom, podłodze, suficie, piwnicy i zatrzymaj się w miejscu, gdzie oznaki uszkodzenia są najbardziej widoczne. Twój wyciek najprawdopodobniej tam jest, choć nie jest to konieczne. Bardzo często baseny wodne w innym miejscu.
Szukaj odsłoniętych rur piwnicznych pod kątem korozji i pleśni . Korozja, wilgoć, pleśń lub zbutwiałe drewno wskazują na potrzebę naprawy nieszczelności w pobliżu. Pęknięta rura najprawdopodobniej znajduje się za ścianą.
Spróbuj wyczuć zapach ścieków . Cóż, naprawdę nie musisz tego próbować. Zapach ścieków wskazuje, że nie tylko masz pękniętą rurę, ale to także rura kanalizacyjna. A w tym przypadku sprawy mogą być bardzo bałaganiarskie. Zaleca się natychmiastowe skontaktowanie się z profesjonalistą, ponieważ dysponuje on specjalistycznym sprzętem do radzenia sobie z takimi przypadkami. Nie tylko to, ale toksyczny gaz z rur kanalizacyjnych jest silnie wybuchowy.
Nieszczelny kocioł? Sprawdź nasz poradnik, jak naprawić nieszczelną rurę kotła tutaj.

Jak naprawić pękniętą rurę w ścianie?

Zamocowanie rury w ścianie nie jest łatwym zadaniem, więc lepiej zlecić to profesjonalnemu hydraulikowi. Ale jeśli czujesz się pewnie, że możesz to zrobić sam, po prostu postępuj zgodnie z tymi instrukcjami.

Wytnij piłą fragmenty uszkodzonej płyty gipsowo-kartonowej . Gdy będziesz już całkowicie pewien, gdzie znajduje się uszkodzenie, przetnij ścianę, aby uzyskać dostęp. W razie problemu pomoże specjalista z https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/.
Owiń arkusz wokół rury i poruszaj się, aż się zmoczy. Jeśli nie masz szczęścia, aby zobaczyć pęknięcie na własne oczy, musisz je znaleźć za pomocą prześcieradła. Być może będziesz musiał powtórzyć to kilka razy, aż wskażesz dokładne miejsce złamania.
Umieść pojemnik pod uszkodzoną rurą . Naprawa kanalizacji będzie bałaganem, więc pojemnik powinien złapać wszystko, co wyleje się z rury, nad którą będziesz pracować.
Przetnij rurę poniżej miejsca nieszczelności . W tym celu należy użyć narzędzia do cięcia rur. Mocno dokręć narzędzie i obracaj, aż rura zostanie przecięta.
Wysuszyć rurę . Nie możesz pracować, jeśli jest mokro.
Ponownie przeciąć nad wyciekiem za pomocą obcinaka do rur .
Oczyść rurę . Dotyczy to zarówno wnętrza, jak i zewnętrza. Wewnątrz może znajdować się więcej lodu, więc upewnij się, że nie ma w nim żadnych przeszkód.
Zamontuj miedzianą tuleję naprawczą. Podgrzej dolny koniec tulei naprawczej za pomocą palnika. Pozwól lutowi stopić się i wypełnić połączenie. Po ostygnięciu po około 10 minutach zrób to samo dla górnego końca. Podczas wykonywania tej czynności noś okulary ochronne i rękawice. Po zakończeniu sprawdź, czy nie ma wycieków.
Łatamy ścianę .