Jak zwiększyć przepływ krwi podczas miesiączki

Jak zwiększyć przepływ krwi podczas miesiączki

Kobiety miesiączkują średnio przez 25 lat swojego życia. Jakkolwiek bolesne lub denerwujące, miesiączki służą jako comiesięczna kontrola stanu zdrowia. Ilość krwi utraconej w każdym okresie może być niewielka lub ciężka, wraz z różną długością każdego cyklu.

Najczęściej zadawane pytanie brzmi: „jak sprawić, by miesiączka była cięższa?” Zajmijmy się dzisiaj tym pytaniem, na które odpowiedzieli ginekolodzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej udać się do lekarza https://doktor.waw.pl/.

Jak zwiększyć przepływ krwi podczas miesiączki?

Próba zwiększenia przepływu krwi w okresie może być trudna. Twoje ciało naturalnie reguluje Twój cykl na podstawie ogólnego stanu zdrowia. Jeśli szukasz odpowiedzi, jak zwiększyć przepływ krwi podczas miesiączki, rozważ zastosowanie emmenagogów.

Są to zioła, które zwiększają przepływ krwi do macicy i okolicy miednicy, jednocześnie wywołując miesiączkę.

Oto typowe pokarmy, które mogą zwiększyć przepływ krwi w okresach:

1. Sok z buraków
Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawić, że miesiączka będzie cięższa, koniecznie wypróbuj sok z buraków. Żelazo, wapń, witamina A, witamina C, potas, mangan, kwas foliowy i błonnik są bogate w buraki. Picie soku z buraków może poprawić krążenie krwi i przepływ krwi podczas menstruacji . Ponadto spożywanie soku z buraków może znacznie podnieść poziom hemoglobiny , co powoduje, że miesiączki stają się cięższe .

2. Czekolada
Chcesz wiedzieć, jak natychmiast zwiększyć przepływ krwi podczas miesiączek? Oto coś dla Ciebie. Czekolada może wywoływać miesiączki, jeśli wystąpią nieregularne miesiączki.

Zawiera witaminy i minerały, takie jak żelazo, miedź, białko, witamina E i wapń, które wspomagają regulację przepływu krwi w okresie . Wiadomo, że dyskomfort menstruacyjny i ból łagodzi ciemna czekolada .

Skorzystaj z naszych plastrów przeciwbólowych miesiączkowych, które zaczynają działać w ciągu 15 minut i pozwalają zapomnieć o bólach miesiączkowych na 12 godzin.
3. Jaggery
Jaggery zawiera 11 mg żelaza na 100 g, co pomaga zwiększyć przepływ krwi w okresach . Wiele osób starszych poleciłoby, jeśli zapytasz ich, jak natychmiast zwiększyć przepływ krwi podczas okresów. Dzieje się tak, ponieważ jest to żywność wywołująca ciepło.

4. Kokos
Spożywanie posiekanego kokosa to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na zwiększenie przepływu menstruacyjnego . Zawartość żelaza w kokosie wynosi 2,4 miligrama na 100 g. Zarówno jagody, jak i kokosy zwiększają przepływ krwi podczas okresu.

5. Sok ze szpinaku
Szpinak to zielone warzywo liściaste, korzystne dla zdrowia ze względu na zawartość witaminy K . Spożywanie soku ze szpinaku pomoże znormalizować przepływ krwi, jeśli masz nieregularne miesiączki.

6. Nasiona sezamu
Żelazo, fosfor, magnez, miedź i mangan są bogate w nasiona sezamu. Najczęstszym rozwiązaniem, jak zwiększyć przepływ krwi w okresie, jest deser przygotowany z połączenia sezamu. Ponieważ oba pokarmy wywołują ciepło, regulują i poprawiają przepływ krwi .

Skorzystaj z naszych plastrów przeciwbólowych miesiączkowych, które zaczynają działać w ciągu 15 minut i pozwalają zapomnieć o bólach miesiączkowych na 12 godzin.
7. Cynamon
Najlepszą przyprawą, której można użyć, szukając sposobu na zwiększenie przepływu krwi podczas miesiączki, jest cynamon. Wiadomo, że leczy nieregularne miesiączki, a badanie wykazało, że pomaga kobietom z PCOS skutecznie zarządzać ich cyklami menstruacyjnymi . Cynamon to rozgrzewająca przyprawa, która reguluje cykle menstruacyjne i równoważy hormony, działając rozgrzewająco na organizm.

8. Kurkuma
Innym domowym lekarstwem na zwiększenie przepływu krwi podczas okresu jest kurkuma. Ze względu na leczniczy wpływ na organizm, przyprawa wspomaga regulację menstruacji i równowagę hormonalną.

9. Niedojrzała papaja
Niedojrzała papaja to kolejny owoc, który zwiększa przepływ krwi menstruacyjnej. Pomaga w zwężeniu włókien mięśniowych w macicy, co kontroluje przepływ menstruacyjny . Jedz papaję wraz z wodą kokosową, aby utrzymać ciało w chłodzie.

Innym powszechnym pytaniem jest, ile czasu zajmuje krwawienie po zjedzeniu papai? Cóż, papaja potrzebuje 24-72 godzin, aby wywołać krwawienie miesiączkowe po spożyciu.

10. Ananas
Mangan, witamina C, miedź, witamina B1, kwas foliowy, witamina B6 i kwas pantotenowy są bogate w ten owoc. Te składniki odżywcze obkurczają mięśnie macicy i pomagają zwiększyć krążenie miesiączkowe, jednocześnie poprawiając krążenie krwi.