Ryzyko upadku małej firmy, mnieejsze o połowę w 2022 r.


Ryzyko niepowodzenia biznesowego spadło w ciągu ostatniego roku z powodu coraz bardziej pozytywnych perspektyw małych firm
Ryzyko niepowodzenia biznesowego jest mniejsze w porównaniu do ubiegłego roku.

Dane ONS przeanalizowane przez London School of E conomics (LSE) pokazują, że tylko 5,7 procent firm (to jedna na 17) było zagrożonych niepowodzeniem w porównaniu z 15 procentami (jedna na siedem) na początku 2021 roku. w dużej mierze sprowadza się do poprawy perspektyw firm zatrudniających mniej niż 50 pracowników.

Stwierdzono również, że ryzyko zamknięcia wśród firm zatrudniających mniej niż dziesięciu pracowników spadło z 15 procent na początku badania na początku ubiegłego roku do poniżej pięciu procent w październiku, a następnie wzrosło do siedmiu procent na początku 2022 roku. Dzieje się tak dzięki wprowadzeniu szczepionek, złagodzeniu restrykcji i spadku liczby zgonów z powodu Covid. O zakładaniu firmy przeczytasz na stronie https://wikombiuro.pl/zakladanie-firmy/.

Peter John Lambert, ekonomista i współautor raportu, powiedział: „Od początku pandemii Covid przewidujemy exodus upadających przedsiębiorstw. Na szczęście rządowe programy wsparcia i silniejsze niż oczekiwano ożywienie w 2021 r. Dotychczas utrzymywały wiele firm na powierzchni”. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie odbiur.pl.

Jednak badania pokazują również, że zaufanie firm zaczęło spadać w marcu. LSE podaje, że największe stoisko jest najbardziej widoczne w firmach zatrudniających mniej niż 50 pracowników. Naukowcy zauważają, że ogólny trend jest znacznie poniżej poziomów z 2020 r., ale te ostatnie wzrosty ryzyka są powodem do niepokoju. W rzeczywistości badacze twierdzą, że mniejsze firmy budzą największe obawy z powodu zaostrzenia kontroli Brexitu, kryzysu na Ukrainie i zakłóceń w łańcuchu dostaw.