Z jakiego materiału mogą być wykonane sufity napinane – 3 główne rodzaje

Z jakiego materiału mogą być wykonane sufity napinane – 3 główne rodzaje

Sufit napinany – niepowtarzalny design, który nada Twojemu pomieszczeniu oryginalności i posłuży przez długie lataSufit napinany – niepowtarzalny design, który nada Twojemu pomieszczeniu oryginalności i posłuży przez długie lata. Sufit napinany – specjalna konstrukcja, którą dość trudno jest wykonać samodzielnie, ale mimo to należy wiedzieć, jaki rodzaj tkaniny jest używany do układania tego rodzaju pokrycia sufitowego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji, które różnią się wieloma cechami i zasadami. Porozmawiamy o nich poniżej.

Istnieją następujące typy:

 • Folia z polichlorku winylu;
 • Tkanina z włókna szklanego;
 • Płótno z dzianiny wykonane z poliestru.

Folia z polichlorku winylu jest od dawna stosowana do produkcji sufitów napinanych. Może być matowa lub błyszcząca, więc zdecydowanie musisz zdecydować o wystroju pomieszczenia. Główną zaletą tego materiału jest to, że nie przepuszcza wody i ma doskonałe bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Ale ten materiał wymaga szczególnej troski, ponieważ bardzo łatwo może się rozerwać.

Materiały na sufit napinany są klasyfikowane według rodzaju i różnią się jakością. Materiały na sufit napinany są klasyfikowane według rodzaju i różnią się jakością

Płótno poliestrowe jest impregnowane specjalną kompozycją, dzięki czemu staje się bardziej elastyczne i trwałe. To płótno doskonale nadaje się do wykonania bezszwowego sufitu. Główne zalety takiej tkaniny to wodoodporność i wysoka wytrzymałość.

Płótna z tkaniny można wykorzystać do aranżacji sufitów w słabo ogrzewanych pomieszczeniach. Włókno szklane montowane na suficie pojawiło się całkiem niedawno, ale już zyskało duże zainteresowanie, ponieważ charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a na płótno można nanieść piękny oryginalny wzór.

Piękne, niezawodne sufity napinane: rodzaje i materiały

Nowoczesne sufity napinane mają wystarczająco szeroki asortyment i po prostu zachwycają różnorodnością. Pomagają uczynić pomieszczenie znacznie lżejszym, bardziej przestronnym, aby podkreślić wszystkie zalety wzornictwa.

Ze względu na swój rodzaj sufit napinany może być:

 • matowy
 • lśniący
 • metalizowany

Sufit napinany może być błyszczący, matowy i metalizowany. Sufit napinany może być błyszczący, matowy i metalizowany

W przypadku matowego płótna sufit wygląda jak klasyczny bielony, ale jest idealnie równy. Satyna tworzy efekt blasku i piękną, piękną powierzchnię. Lakierowany błyszczący sufit pozwala wizualnie powiększyć ogólną przestrzeń pomieszczenia, a także odzwierciedlić pomieszczenie. Metalizowana tkanina doskonale nadaje się do aranżacji pomieszczenia w stylu high-tech, ponieważ wygląda dość futurystycznie. Zamsz pozwala nadać pomieszczeniu tajemniczości i oryginalności.

Ważny! Folia z polichlorku winylu jest uważana za najpopularniejszy materiał do aranżacji sufitów napinanych.

Nowoczesne sufity podwieszane: charakterystyka materiału
Sufity napinane – dość nowy, ale popularny materiał do aranżacji przestrzeni sufitowej.

Ten materiał charakteryzuje się tym, że ma wiele różnorodnych:

 • kolorowanie
 • faktury
 • wzory

Bardzo popularna jest wykładzina z polichlorku winylu, która ma doskonałe właściwości. Podczas montażu płótno jest podgrzewane za pomocą suszarki do włosów o specjalnej konstrukcji, a następnie naciągane na powierzchnię sufitu i mocowane na bagietce zainstalowanej na obwodzie pomieszczenia. Ten materiał ma akceptowalny koszt, a także pozwala w pełni zrealizować wszystkie zamierzenia projektowe. Ponadto możliwe jest stworzenie tylko niepowtarzalnego rysunku, symulowanie faktury różnych materiałów, czy drukowanie zdjęć. Ciekawą ofertę ma dekodps.pl

Nowoczesne sufity napinane są wykonane w różnych kolorach, różnią się fakturą i wzorami. Nowoczesne sufity napinane są wykonane w różnych kolorach, różnią się fakturą i wzorami

Szerokość folii z polichlorku winylu nie przekracza 2,7 metra, dlatego czasami podczas montażu konieczne jest zgrzanie dwóch arkuszy. Folia wytrzymuje zakres temperatur od +5 do +50 C około, dlatego nie nadaje się do nieogrzewanych pomieszczeń.

Sufity napinane z tkaniny pojawiły się znacznie później niż PCV. Taki materiał charakteryzuje się tym, że wykonany jest z dzianiny impregnowanej poliuretanem. Tkanina z tkaniny jest znacznie mocniejsza niż folia winylowa, więc nie jest tak łatwo ją uszkodzić. Maksymalna szerokość rolek to 5 metrów, dzięki czemu sufit jest gładki, piękny i bezszwowy. Sufity materiałowe bardzo dobrze znoszą niskie temperatury, a także są przyjazne dla środowiska.

Jak działa urządzenie sufitów napinanych: zużycie materiału

Największą różnorodność mają nowoczesne materiały budowlane do wykańczania powierzchni sufitu, wśród których znajdują się sufity napinane. Wiedząc, z jakiego materiału są wykonane nowoczesne sufity napinane oraz jakie mają właściwości i zużycie, możesz wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią opcję, która jest całkowicie odpowiednia dla wszystkich parametrów. Cena sufitu zależy od kilku czynników.

Do ułożenia sufitu napinanego wymagane jest:

Bagietka do elastycznej tkaniny;
elementy złączne;
Płótno;
Akcesoria do oświetlenia.
Przed zaaranżowaniem sufitu napinanego oblicz, ile materiału i jakich narzędzi będziesz potrzebowaćPrzed zaaranżowaniem sufitu napinanego oblicz, ile materiału i jakich narzędzi będziesz potrzebować

Aby wyznaczyć i obliczyć, jakie materiały są potrzebne do ułożenia sufitu napinanego, istnieje specjalny program kalkulatora. Ponadto obliczenia można przeprowadzić niezależnie, wystarczy zmierzyć obwód sufitu i podzielić go przez szerokość i długość płótna. W takim przypadku błąd będzie nieznaczny i możliwe będzie samodzielne przeprowadzenie wszystkich wymaganych prac instalacyjnych.

Ważny! Koszt materiałów eksploatacyjnych będzie znacznie niższy, jeśli obszar do wykonania wszystkich wymaganych prac będzie duży.

Jakie materiały są używane do sufitów napinanych: recenzje

Urządzenie nowoczesnego sufitu jest dość proste, ponieważ istnieje wiele materiałów i technologii, które pomagają w ciekawy i oryginalny sposób wypełnić przestrzeń sufitu. Sprzedaż blach napinających prowadzona jest dość szeroko, dlatego bardzo ważny jest dobór wymaganych materiałów.

Do montażu sufitu napinanego należy przygotować niezbędne materiały i narzędzia, w szczególności takie jak:

 • rama
 • elastyczna tkanina
 • poziomica
 • pistolet termiczny
 • śrubokręt
 • przekłuwacz
 • ruletka

Aby zamontować sufit napinany, należy wcześniej przygotować niezbędne narzędzia. Aby zamontować sufit napinany, należy wcześniej przygotować niezbędne narzędzia

Do montażu sufitu stosuje się różne ramy, które mogą być reprezentowane przez konstrukcję harpuna lub system bez rogu. Konstrukcja harpuna zakłada przymocowanie tkaniny napinającej do wstępnie zamontowanego systemu przyspawanego do sufitu. Bezwieszakowy system mocowania ma kilka różnych sposobów mocowania, ponieważ podgrzany materiał można naciągnąć na specjalnej półokrągłej konstrukcji lub zamocować na profilach.

Po przeczytaniu recenzji na temat sufitów napinanych możesz być pewien, że jest to po prostu doskonały materiał, który posłuży przez długi czas.

Nowy, wysokiej jakości materiał do sufitów napinanych

Sufity napinane są dość poszukiwane, ponieważ pozwalają szybko i jakościowo wyposażyć przestrzeń sufitową i nie będzie żadnych nieprawidłowości. Materiał użyty do sufitów napinanych ma bardzo różny skład i bardzo wysoką jakość, dlatego biorąc pod uwagę wszystkie dostępne cechy, bardzo łatwo jest wybrać wymaganą tkaninę.

Sufity napinane charakteryzują się:

Wysoka wytrzymałość;
Wytrzymują duże obciążenia;
Nie pęka podczas obkurczania domu.
Materiał na sufity napinane jest wystarczająco niezawodny i może wytrzymać duże obciążeniaMateriał na sufity napinane jest wystarczająco niezawodny i może wytrzymać duże obciążenia

Do niedawna wykonywano sufity napinane, wykonywane wyłącznie z folii PCV lub tkaniny impregnowanej specjalnym narzędziem. Jednak nie tak dawno pojawił się nowy sufit z włókna szklanego, którego gęstość jest dość duża. Przed zainstalowaniem takiego materiału należy najpierw starannie przygotować sufit. Warto jednak zauważyć, że ten materiał ma krótką żywotność, ale wygląda dobrze.

Narzędzia do montażu sufitów napinanych (wideo)

Sufity napinane cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ jest to wysokiej jakości, niezawodna konstrukcja, która przy odpowiedniej konserwacji wytrzyma bardzo długo. Aby sufit napinany wyglądał po prostu znakomicie i spełniał wszystkie prośby, należy wybrać odpowiednią opcję montażu sufitu napinanego.